جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهرستان خوی در فرمانداری

  • ۲
image_pdfimage_print

جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهرستان خوی با حضور فرماندار و سایر مدیران این شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان خوی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، مدیرعامل شرکت در ابتدا به تشریح وضعیت تامین آب شرب شهرستان اشاره کرد و گفت : آب شرب شهرستان خوی با ۱۰۰ حلقه چاه و ۵۳ دهنه چشمه تامین می شود و تعداد کل مخازن آب شرب ۱۴۴ باب است  .

یداله سلطانی به تشریح عملکرد شرکت پرداخت و در ادامه به پروژه های عمرانی در حال اجرای بخش آب را توضیح داد .

سلطانی اهم پروژه های عمرانی بخش فاضلاب را پیگیری اخذ مجوز ماده ۲۳ فاضلاب شهر خوی از مبادی ذیربط ، مطالعات احجام باقیمانده فاضلاب شهر خوی ، پیگیری فاضلاب روستای وار ، پیگیری مجوز ماده ۲۳ فاضلاب شهر دیزج دیز ، بروز رسانی حفره های خالی انشعابات فاضلاب شهر خوی برشمرد.

وی به چالش ها و مشکلات شرکت و راهکارها در بخش آب پرداخت و تصریح کرد : کاهش بارندگی ها در سال های اخیر موجب افت شدید سطح ایستابی چاه ها شده به طوریکه طی ۱۸ ماه اخیر بیش از ۲۰ از چاه های شهری و روستایی در سطح شهرستان نیاز به مهندسی مجدد یا تعویض الکترو پمپ شده است، که این مساله یکی از چالش های اساسی در تامین آب شرب پایدار     می باشد.

مدیرعامل شرکت  به اقدامات مورد نیاز برای مواجه با چالش تامین آب شهرستان خوی در سه فاز اشاره کرد و گفت : در سه فاز کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت برای تامین آب شرب برنامه داریم که در  فاز اول حفر و تجهیز چاه های جدید در سطح شهرستان حداقل به تعداد ۱۰ حلقه و ۵ حلقه چاه اضافی بعنوان پدافند غیر عامل ، افزایش ظرفیت تامین آب چاه های دشت خویمن با حفاری چاه در محدوده چاه های موجود با توجه به اخذ پروانه  و  در فاز میان مدت حفر و تجهیز چاه فلمن در بستر رودخانه  قطور یا پای آب سد آغ چای (در دست مطالعه) و در فاز بلند مدت نیز تامین آب شهر خوی از آب های سطحی، تحقق حق آبه شهر خوی و روستاهای مسیر خط انتقال از سد آغ چای (طرح مصوب) اعلام کرد .

در ادامه جلسه فرماندار ویژه شهرستان خوی مسئله آب شرب را یکی از مسایل مهم جامعه عنوان کرد و تصریح کرد : ما بعنوان مسئولین شهر به جد پیگیر این مسئله باشیم و در راه حل این مشکل اقدامات اساسی نیز انجام دهیم .

ذبیح اله کاظمی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات  مسئولین قبلی در خصوص انتقال آب شرب از سد آغچای به شهرستان خوی خاطر نشان کرد : با انجام این کار مشکل آب شرب شهرستان حل خواهد شد و ما نیز پیگیر همین موضوع هستیم .

image_pdfimage_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.