نصب بیش از ۳۶۰ فقره انشعاب فاضلاب در شهر خوی

  • ۱۵
image_pdfimage_print

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خوی گفت : از ابتدای امسال ۳۶۳ فقره انشعاب فاضلاب در شهر خوی نصب کرده ایم .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، تقی پاشایی خاطر نشان کرد :با توجه به اینکه مساله جمع آوری و تصفیه فاضلاب در کشور ایران امری نو به حساب می آید و هنوز در بسیاری از شهرها این طرح اجرا نشده ویا نوپاست ومردم از چاه های جاذب قدیمی برای دفع فاضلاب خود استفاده می کنند، لذا به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زندگی و جمع آوری و هدایت فاضلاب ساختمان به محل دفع، نیاز به یک سیستم لوله کشی وهمچنین نهادینه کردن فرهنگ لزوم استفاده از شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب و استفاده صحیح و اصولی از آن است توسط خود مردم لازم و ضروری است.

پاشایی با اشاره به اینکه سرعت نصب انشعابات فاضلاب نسبت به سال قبل کاهش یافته تصریح کرد: در سنوات گذشته خود شرکت اقدام به اخذ مجوز حفاری از شهرداری می کرد که بصورت منطقه ای و گروهی بود و نصب انشعاب فاضلاب در یک منطقه انجام میشد و پراکندگی وجود نداشت و طبیعتا سرعت نصب نیز افزایش می یافت . وی ادامه داد : اما از ابتدای سالجاری شهرداری صدور مجوز حفاری گروهی را لغو و خود مشترک موظف است که نسبت به اخذ مجوز حفاری اقدام نماید که با توجه به مشکلاتی که وجود دارد گاها اخذ مجوز توسط مشترک دچار مشکل می شود که نصب انشعابات بصورت گروهی و منطقه ای را مختل میکند .

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت افزود : در حال رایزنی با شهرداری برای حل مشکل فوق هستیم .

image_pdfimage_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.