شستشوی بیش از ۸۰۰ متر مکعب از مخازن آب شرب بخش ایواوغلی شهرستان خوی

  • ۱۰
image_pdfimage_print

رئیس اداره آب و فاضلاب ایواوغلی شهرستان خوی از شستشوی ۸۲۰  متر مکعب از مخازن ذخیره آب در روستاهای اعتضادیه ، مراکان ، ولدیان و یاریم قیه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، محرم زینال زاده افزود: با هدف ارتقای سطح کیفیت آب شرب و مطابق با تعهدات سالیانه، عملیات شستشو، گندزدایی و ترمیم مخازن ذخیره آب در مدار بهره برداری انجام  شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر صد درصد ظرفیت تامین و تولید آب آشامیدنی مشترکین در بخش ایواوغلی از طریق منابع زیرزمینی بوده و پس از تجمیع در مخازن توزیع می‌شود، اظهار داشت: برخی از این چاه‌ها به دلایل مختلف فنی و بهره برداری در طول سال مشکل ماسه دهی دارند که این امر علاوه بر افت کیفیت آب شرب باعث بروز آسیب و مشکلاتی در مخازن، خطوط و شبکه‌های آبرسانی و ایستگاه‌های پمپاژ را به دنبال دارد.
رئیس اداره آب و فاضلاب ایواوغلی با اشاره به اهمیت نگهداری بهداشتی و شستشوی مخازن ذخیره آب، گفت: شستشوی مخازن با هدف ارتقای سطح کیفی و بهداشتی آب برای توزیع به مشترکین صورت می گیرد و بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده و مطابق استانداردهای آب، تمام مراحل شستشو طبق توافق بانظارت آزمایشگاه شرکت و مراکز بهداشت و دهیاری های بخش ایواوغلی  شهرستان خوی انجام شد.
بخش ایواوغلی با جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر شامل یک شهر و ۲۱ روستا است.

image_pdfimage_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.