• ۶
image_pdfimage_print

نماینده ی مردم شهرستانهای خوی و چایپاره  در مجلس،وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان خوی  را بررسی کرد.

 

نماینده ی مردم شهرستان های خوی و چایپاره  در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید میدانی از روند آبرسانی به مردم روستاهای رهال ، آلمالو و هندوان ، وضعیت منابع آب این روستاها را بررسی نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، عاد نجف زاده  نماینده ی مردم شهرستان های خوی و چایپاره  در مجلس شورای اسلامی در سفری که به اتفاق مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان داشت، پس از بازدید میدانی از وضعیت آبرسانی و دیدار رو در رو با مردم روستاهای رهال ، آلمالو و هندوان ، این سه روستا، وضعیت منابع آب، روند آبرسانی و نیازمندی های آب شرب روستاهای مزبور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد و در خصوص پیگیری مجدانه در جهت رفع مشکلات موجود، قول مساعد داد.

مدیر عامل شرکت آب وضلاب خوی در روستای آلمالو در تشریح وضعیت آب این روستا گفت : این روستا با انجام امورات و عملیات جاری بزودی تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار خواهد گرفت . یداله سلطانی با اشاره به اینکه در این روستا عملیات بهسازی چاه ، اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی ، احداث مخزن به اتمام رسیده است و بر تثر خشکسالی و کاهش بارندگیها چشمه های موجود خشک شده است .

سلطانی مطالعات برای مکان یابی چشمه یا چشمه های جدید در حال انجام است . مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی اعتبار مصوب این روستا ۱۷ میلیارد ریال اعلام کرد .

روستای بعدی که با حضور نماینده شهرستانهای خوی و چایپاره  در مجلس مورد بررسی قرار گرفت روستای هندوان بود . سلطانی عملیات انجام شده در این روستا را شامل بهسازی چشمه ، اصلاح و اجرای ۷ کیلومتر از شبکه آبرسانی به علاوه اجرای یک کیلومتر خط انتقال عنوان کرد . وی همچنین از کاهش آبدهی چشمه های این روستا خبر داد ئو افزود : با همکاری اهالی این روستا و تخصیص چشمه های به شرکت مشکل این روستا نیز حل خواهد شد .

در ادامه این بازدید نجف زاده و هیئت همراه از روستای رهال بازدید کردند . مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب حوی در تشریح وضعیت آبی این روستا گفت : به شکر خدا در این روستا مشکل خاصی نداریم و الکترو پمپ این روستا نیز جدیدا تعویض شده است که در مواقع اوج مصرف در قسمتهایی از روستا که به افت فشار مواجه می شدند نیز حل گردید .

image_pdfimage_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.