• ۴
image_pdfimage_print

رعایت اصول صرفه جویی در مصرف آب جزء انکارناپذیری از زندگی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : طی چند ماه اخیر فعالیت‌های زیادی جهت تامین آب مشترکین عزیز صورت گرفته، چشمه های بسیاری بهسازی شده است، ، شبکه های فرسوده بهسازی شده اند، خطوط انتقال جدید تعریف و اجرای گردیده، اما نکته غیرقابل انکار این است که منابع تامین آب، محدود هستند و می طلبد که همه، صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب را سرلوحه کار خود قرار دهند تا تبعات بحران کم آبی به حداقل ممکن برسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، یداله سلطانی گفت :جهت تامین آب شرب سالم بهداشتی مشترکین در سال گذشته  ۷ حلقه چاه حفر شده است که ۱ مورد در شهرها و ۶ مورد در روستاهای شرکت انجام شده است . همچنین ۲ حلقه چاه در سال ۱۴۰۱ در بخش روستایی تجهیز شده است .

سلطانی افزود :بعلت کاهش نزولات اسمانی و کاهش آبدهی چشمه ها  ۱۵ چشمه در بخش روستایی سال ۱۴۰۰ بازسازی و یک دهنه چشمه در سال ۱۴۰۱ بازسازی و تعداد سه فقره نیز بهسازی شده است .

وی تصریح کرد : جهت رفاه حال مشترکین و فروش انشعاب در نقاط جدید بیش از ۱۲ کیلومتر از شبکه آبرسانی در سالهای ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ توسعه داده شده است که بیش از ۴۵۰۰ متر مربوط به بخش شهری و بیش از ۷۵۰۰ متر در بخش روستایی توسعه انجام گرفته است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی خاطر نشان کرد : برای کاهش هدر رفت آب و ارتقای سطح خدمات شرکت بیش از ۴۸۰۰ متر از شبکه آبرسانی در سال گذشته  و ۶۳۰ متر در سال ۱۴۰۱ اصلاح شده است .

سلطانی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا سیما در مورد پروژه های بخش آب گفت : پروژه های آب  شرکت در سال ۱۴۰۱  در دو بخش شهری و روستایی شامل ۲۳ پروژه که اصلاح و توسعه شبکه های آبرسانی ، حفر ،تجهیز  چاه احداث مخزن، تامین آب روستاهای شهرستان در بخش های مختلف را دربر می گیرد که اعتبارات مصوب این طرحها ۴۸۴ میلیارد و ۹۲۶ میلیون ریال می باشد که مبلغ ۲۹ میلیارد و ۲۷۹ میلیون ریال جذب شده است .

وی در ادامه تصریح کرد : رعایت اصول صرفه‌جویی جزء انکارناپذیری از زندگی ماست، صرفه جویی در مصرف آب برای نجات و دوام زندگی در زمین به عنوان یک اصل اساسی، به نیاز همه ما تبدیل شده است و با مشاهده وضعیت فعلی آب، کاهش بارندگیها و ذخایر آبی لازم است که هر قطره آب را ذخیره کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی  افزود : در اکثر روستاهایی که با کمبود آب روبرو هستیم و بیش از نیاز آبی آن روستا تولید داریم ولی انشعابات غیر مجاز ، استفاده از آب شرب در کشاورزی و دامداری با عث کمبود آب در آن روستاها شده است .

image_pdfimage_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.