۲۰ درصد صرفه جویی در مصرف برای عبور از کم آبی امسال

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی گفت: از مشضترکین می‌خواهیم با توجه به وضعیت موجود، الگوی مصرف را رعایت کنند و اگر شهروندان تا ۲۰ درصد مصرف آب صرفه‌جویی کنند می‌توانیم از بحران آب در تابستان امسال رهایی یابیم.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ؛ یداله سلطانی  اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های پی درپی وکاهش میزان بارندگی، بالا رفتن دمای هوا، پدیده ریزگردها مصرف آب را بیش از اندازه کرده است‌.

وی افزود: طی چند ماه اخیر فعالیت‌های زیادی جهت تامین آب  صورت گرفته، چشمه های بسیاری بهسازی شده است، شبکه های فرسوده بهسازی و خطوط انتقال جدید تعریف و اجرایی شده، اما نکته غیرقابل انکار این است که منابع تامین آب، محدود هستند و می طلبد که همه، مدیریت مصرف آب را سرلوحه کار خود قرار دهند تا تبعات بحران کم آبی به حداقل ممکن برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی یادآور شد: رعایت اصول صرفه‌جویی جزء انکارناپذیری از زندگی ماست، صرفه جویی در مصرف آب برای نجات و دوام زندگی در زمین به عنوان یک اصل اساسی، به نیاز همه ما تبدیل شده و با مشاهده وضعیت فعلی آب، کاهش بارندگی ها و ذخایر آبی لازم است که هر قطره آب را ذخیره کنیم.

سلطانی با بیان اینکه ضروریست برای گذر از تنش آبی، صرفه جویی در مصرف آب را سرلوحه تمام کارها قرار دهیم، تصریح کرد: حفاظت از آب بسیار ساده است  و می توانیم  این کار را در خانه از خودمان شروع کنیم ، یک قدم کوچک می تواند صدها لیتر به ذخیره آب اضافه کند و با اقدام هایی به ظاهر کوچک و کم‌هزینه مانند کاهش زمان استحمام، عدم شست و شوی ماشین و حیاط منازل ومسائل را به گونه ای مدیریت کنیم تا امکان تامین آب برای همه ها فراهم شود.

وی با بیان اینکه شروع گرمای هوا باعث استفاده مردم از کولرهای آبی می شود، افزود: هر کولر آبی به‌طور متوسط ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیتر آب در شبانه‌روز مصرف دارد که از مردم خواهشمندیم دور کولر آبی را در حالت کند قرار داده و اگر کولرها در معرض نور آفتاب قرار دارند، آب داخل آن‌ها با سرعت زیادی تبخیر می‌شود و در نتیجه مصرف آب‌شان افزایش می‌یابد و این در حالی است که قرار گرفتن کولرها در سایه یا نصب سایه‌بان روی آن‌ها، ضمن افزایش کارایی کولر و کاهش مصرف انرژی، از هدر رفت آب ناشی از تبخیر نیز جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل شرکت آبفای خوی خواستار نهایت همکاری مشترکین ، دستگاههای اجرایی و ارگانهای دولتی در مصرف آب جهت عبور از بحران کم آبی تابستان شد و اظهار داشت: مشارکت عمومی مشترکان در صرفه جویی مصرف آب یکی از عوامل اصلی موفقیت در مدیریت منابع آبی است.

سلطانی خاطرنشان کرد: چنانچه ۲۰درصد مصرف را کاهش دهیم می توانیم با همیاری یکدیگر مشکلات کم آبی و قطعی آب را با چالش کمتری پشت سر گذاریم.

image_pdfimage_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.